Kale Kalıp DGS Hakkımızda

Hakkımızda

Sanayici mirasını girişimci ruhuyla birleştirmiş KALEKALIP olarak gaz sayacı sektörünün öncülerinden, insana ve çevreye saygılı bir firmayız.

Seramik imalatında kullanılan kalıpların üretimini gerçekleştirmek için 1969 yılında kurulan KALEKALIP yıllar içinde Türk sanayisinin ihtiyaç duyduğu hassas kalıpları üretmeye başlamıştır. KALEKALIP böylece, o yıllarda en önemli kalıp fabrikalarından biri haline gelmiştir

Kale Grup bünyesinde faaliyet göstermekte olan firmamız, 1991 yılından bu yana konut tipi diyaframlı gaz sayaçlarıyla birlikte rotary ve türbin tip endüstriyel gaz sayaçlarının üretimini ve satışını gerçekleştirmektedir. KALEKALIP, Türkiye’de tek rotary tip endüstriyel sayaç üreten firma olup, yerel ve uluslararası pazara ürünlerini sevk etmektedir. KALEKALIP olarak mevcut ürünlerimizin üretimi yanında ileriye dönük faaliyetler de sürdürmekteyiz. Yeni ürün tasarımları ve üretim proseslerindeki gelişmelerin yanı sıra önümüzdeki günlerde önemi daha da artacak olan uzaktan okuma sistemleri için çalışmalar yürütmekteyiz. Yasal zemin oluştuğunda pazara uzaktan okuma çözümlü ürünler sunmaya hazırız.